Draugiškos futbolo varžybos

     Gegužės 24 d. Velžio gimnazijos stadione Velžio lopšelio-darželio ir „Voveraitės“ lopšelio-darželio 3–7 metų auklėtiniai žaidė futbolą. Draugiškas varžybas organizavo Panevėžio futbolo akademijos trenerė Vesta Ilgūnaitė.

Į žiedų karalystę!

 2018-05-17 „Drugelių“ gr. vaikučiai su  auklėtojomis Rima Kulbačiauskiene, Dalia Gedgaudiene ir auklėtojos padėjėja  Viera Stundžė bei Jurgio mamyte Agnese Šukiene aplankėme Burbiškio dvaro rūmus. Grožėjomės tulpių žiedais, stebėjome kaip plaukia varlės tvenkinyje, klausėmės gamtos garsų.

Festivalis "Velžio šypsenėlė - 2018"

Gegužės 11 dieną Velžio lopšelyje-darželyje vyko Panevėžio rajono ikimokyklinių ugdymo įstaigų dainų ir šokių festivalis „Velžio šypsenėlė – 2018“, į kurį atvyko 68 dalyviai iš Krekenavos, Raguvos, Naujamiesčio, Dembavos, Velžio, Liūdynės lopšelių-darželių bei Pažagienių ir Bernatonių mokyklų-darželių. Iš viso 43 dainininkai ir 25 šokėjai. Festivalio dalyviai linksmai nusiteikę puošėsi ir nekantriai laukė pasirodymų. Taip pat darželio patalpose ir lauke atidaryta auklėtojos Dalios Gedgaudienės foto nuotraukų „Akimirkos su šeima“ ir „Šypsenėlė“ parodos, kur užfiksuotos vaikų, tėvelių ir darželio darbuotojų šypsenos.

Sulaukėme labai įvairių svečių. Ačiū, Panevėžio rajono savivaldybės vicemerui Antanui Pociui, Seimo nariui Petrui Nevuliui ir jo padėjėjai Vaivai Mockevičienei, Seimo narės Guodos Burokienės patarėjai Vaidai Pečialiūnaitei, Velžio seniūnijos seniūnui Andriui Viržaičiui, Velžio bendruomenės ,,Naujasis Velžys“ pirmininkei ir bibliotekos vedėjai Birutei Kronienei, Liūdynės kultūros centro direktorei Karolinai Raziūnienei už dovanas ir skirtą laiką Velžio lopšelio-darželio bendruomenei ir svečiams. Nuoširdžiai dėkojame pagrindiniams mūsų rėmėjams: Panevėžio rajono savivaldybei, Velžio seniūnijai, Liūdynės kultūros centrui, Gikniaus įmonei ,,Kaukas“ ir darželio tėveliui Rolandui Šidlauskui bei visai bendruomenei už pagalbą organizuojant festivalį.  

"Linksmieji skaičiukai"

Balandžio 27 d. „Drugelių“grupės vaikučius aplankė Velžio gimnazijos 1 a klasės mokiniai su mokytoju Jonu Marcinkevičiumi. Jiems buvo parodytas koncertas „Linksmieji skaičiukai“. Svečiams įteikėme po knygelę prisiminimui nuo darželio vaikų, o pirmokai padovanojo savo rankomis gamintus aplikuotus paveikslėlius. Buvo kuriama džiugi nuotaika.

Talentų šou

Balandžio 26 d „Drugelių“grupės vaikai Žygimantas Svetikas, Kotryna Karaliūtė, Greta Baltrimavičiūtė vyko į Panevėžio rajono ikimokykliniųį staigų vaikų saviraiškos renginį „Talentų šou Smalsučio karalystėje 2018”, kuris vyko Dembavos lopšelyje-daržėlyje. Juos parengė ir lydėjo auklėtojos Dalia Gedgaudienė, Rima Kulbačiauskienė, meninio ugdymo pedagogė Danutė Pleskienė. Žygimantas pademo nstravo savo meninius gabumuspiešiant ryklius ir dinozaurus, o gimnastė Kotryna su šypsena parodė gražius lankščius gymnastikos judesius, visus smagiai pralinksmino Gretą kuri pagrojo triola lietuvių liaudies dainą „O kai aš”. Grįžome su padėkomis ir gera šventišk anuotaika. Vaikai džiaugėsi savo pasiekimais su grupės vaikais ir savo tėveliais. Šaunuoliai!

Dainų konkursas

Kovo 29 dieną Velžio lopšelio-darželio ugdytinė Aistė Šlekytė dalyvavo Panevėžio apskrities ikimokyklinių ugdymo įstaigų ugdytinių konkurse ,,Dainos Lietuvai“, skirtame Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Iš konkurso vykusio Panevėžio lopšelyje-darželyje ,,Žvaigždutė“, Aistutė grįžo su padėka ir prisiminimo dovanėle.

 

 

Draugiškos sporto varžybos

Kovo 15 d. Velžio lopšelyje-darželyje vyko draugiškos estafetės Judėjimas drauge – pozityvios bendrystės sėkmė”. Dalyvavo Dembavos lopšelio-darželio ,,Smalsutis“, Pažagienių mokyklos-darželio ir Velžio lopšelio-darželio pedagogų komandos.

„Mankštą darai – sveikai gyventi bandai“

        Kiekvieną vasario mėnesio antradienį, Velžio lopšelyje-darželyje, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Valentina Kaušakienė veda aktyvaus mokymo renginius „Mankštą darai – sveikai gyventi bandai“, skirtus  Pasaulinei ligonių dienai, Vasario 11 – tai, paminėti. Renginiuose dalyvauja „Pelėdžiukų“, „Drugelių“, „Lapiukų“, „Skruzdėliukų“ grupių vaikai ir jų auklėtojos. Su vaikučiais diskutuojame, kad sirgti yra nesmagu, nes reikia gulėti lovoje ir gerti vaistus, o mankšta – tai energijos ir sveikatos šaltinis. Tad, skambant šiuolaikinei muzikai visi džiaugsmingai mankštinamės.

 

Visuomenės sveikatos specialistė

Valentina Kaušakienė 

 

„Lietuvos gimtadienio belaukiant“

      Mūsų vaikai – dabartis ir ateitis. Kiekvienas vaikai gali išreikšti meilę Tėvynei, puoselėdamas tradicijas, grožėdamasis savos tėviškės sodybomis, lankantis bibliotekose, domėdamasis tautodaile, džiaugdamasis saulės spinduliais.

   Velžio lopšelio-darželio vaikučiai ir bendruomenė aktyviai dalyvavo D. Gedgaudienės ir R. Kulbačiauskienės sukurtame projekte „Lietuvos gimtadienio belaukiant“. Daug malonaus šurmulio sulaukė riešinių mezgimas. Darželio bendruomenės narės dūzgė kaip bitelės kurdamos mažus tautiškumo simbolius. Daug gražių riešinių numezgė „Drugelių“ grupės Auksės mama Audronė Maleckaitė, „Bitučių“ grupės auklėtojos padėjėja Danutė Kuncienė, „Ežiukų“ grupės Gyčio močiutė Irena Morkūnienė, šios grupės auklėtojos padėjėja Laima Makarauskaitė bei auklėtojos Renata Dabrilienė ir Daiva Židonienė.

       Projekto metu su vaikais aplankėme Velžio biblioteką, kur mus sutiko ir išsamiai papasakojo apie Aukštaitijos regiono tautinius motyvus bibliotekos vedėja Birutė Kronienė. Stebėjome savo kaimo sodybas, džiaugėmės kaip gražu ir vasarą, ir žiemą. Mokėmės pinti advento vainiką pas amatininkę Virgą Stundžienę. Be to, vaikučiai dalyvavo respublikiniame konkurse, skirto tautinio kostiumo metams pažymėti.

     Projektą vainikavo meninio ugdymo pedagogės Danutės Pleskienės ir Dalios Gedgaudienės organizuotas šventinis koncertas – Vasario 16-osios minėjimas. Prasidėjo renginys iškilmingai – V. Kudirkos „Tautiška giesme“. Vaikai deklamavo eilėraščius apie Tėvynę, o koncertą užbaigėme su I. Šeduikienės daina „Svarbiausi žodžiai“. Direktorė Lilija Miežinienė pasveikino su Lietuvos gimtadieniu ir įteikė padėkas prisidėjusiems prie projekto bei saldžius prizus, už kuriuos esame dėkingi mūsų rėmėjams AB „Pieno žvaigždės“. Šventės kulminacija – „gyva rankų su Tautinėmis riešinėmis grandinė“ apjuosianti visą darželį. Dalyviai po renginio buvo puikios nuotaikos ir džiaugėsi, kad tiek daug svarbių darbų padarė, kad galėjo prisiliesti prie Lietuvos šimtmečio gimtadienio. Džiaugiamės ir didžiuojamės tuo, ką sukaupėme per amžius! 

 

Organizatorės auklėtojos Dalia Gedgaudienė

ir Rima Kulbačiauskienė

Užgavėnių šurmulys

Sportinės estafetės su Velžio gimnazijos pirmokais

      Vasario 12 d. vyko sportinės estafetės su Velžio gimnazijos pirmokais ir mūsų darželio priešmokyklinio amžiaus vaikais. Vaikai džiaugsmingai žaidė sporto salėje ir mėgavosi estafetėmis. 

"Pakinkykim šaltą vėją"

      Judėjimo grupės "Sportuokime kartu" narės Pranė Adakauskienė ir Laima Marytė Adomaitienė vasario mėn. vidury visai Velžio lopšelio-darželio bendruomenei organizavo linksmą Žiemos sporto šventę "Pakinkysim šaltą vėją". Kiemas aidėjo nuo vaikų džiaugsmingų sportinių emocijų.

Pleneras „Sniego karalystė 2018“

      Minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, mūsų darželis įsijungė į Panevėžio Kastyčio Ramanausko lopšelio-darželio organizuojamą plenerą. Sniego karalystė 2018“. Plenero pagrindinis tikslas – puoselėti vaikų tautinę savimonę, plėsti žinias apie Lietuvą, skatinti vaikų kūrybiškumą bei meninį supratimą.  Siekiant įgyvendinti  tikslą, su vaikais kalbėjomės apie Lietuvos piliakalnius, tautinius kostiumus, jų spalvas. Na, o sulaukus sniego, darželio vaikai, darbuotojai ir tėveliai dvi dienas plušėjo statydami piliakalnius ir „Mažųjų Velžiukų pilį“. Sniego kupsteliai buvo numarginti Lietuvos vėliavos spalvomis, o pačios pilies viršūnę papuošė trispalvė.

Organizatorės auklėtojos Pranė Adakauskienė

ir Aurelija Mulevičienė

 

Zitos Gaižauskaitės poezija

   Kartu su poete Zita Gaižauskaite perbėgome per knygelių puslapius,       prisiliesdami prie švelnių eilių. 

Dalyvaujame pilietinėje akcijoje „Atmintis gyvą, nes liudija!“

   Velžio lopšelio-darželio languose sausio 12 d. rytą sužibo žvakių liepsnelės, o širdyse neužmirštuolių žiedeliai. Mūsų įstaiga dalyvavo Lietuvos gynėjų dienos paminėjimo visuotinėje pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija.

Svečiavosi policijos atstovas

     2018 m. sausio 11 d. mūsų darželyje viešėjo Panevėžio apskrities VPK KTTKAS vyresnysis specialistas Arūnas Mackevičius. Jis priminė vaikams saugaus eismo taisykles, be to, pristatė policijos darbą, priemones. Vaikams leido atlikti tyrimą su pirštų antspaudais. Vaikai ir darbuotojai gavo naudingos, vertingos  informacijos.

Trys karaliai sutikti su vaikų eilėraščiais, šokiais ir daina

Projektas „Šventų Kalėdų belaukiant“

       Visą gruodžio mėnesį ,,Nykštukų“ grupės vaikučiai kartu su auklėtojomis Aurelija ir Dalia laukdami Kalėdų Senelio mokėsi eilėraštukų, dainelių, šokių. Įvairių veiklų metu perteikėme Kalėdų švenčių laukimo akimirkas. Jie ypač noriai ir sumaniai įvairiomis spalvomis dekoravo  ir aplikavo didžiąją kūrybinių darbelių knygą „Šv. Kalėdų belaukiant“. Vaikų darbeliuose išryškėjo įvairiaspalviais žaisliukais papuoštos eglutės, buvo matyti vaikų laukiamos dovanėlės. Projektą „Šv. Kalėdų belaukiant“ vainikavo dovanų diena su Kalėdų seneliu. Smagu, kad šventinės akimirkos visiems suteikė daug džiugių emocijų.  Šventės metu gera buvo stebėti smagiai šėlstančius vaikučius, iš džiaugsmo švytinčias jų akutes. 

Šventinė nuotaika

     Vaikai laukdami švenčių, mielai prisideda prie darželio puošimo savo idėjomis ir rankutėmis. Džiaugsmingai kabindami angeliukus ir žaisliukus ant eglutės vaikai dainavo, sakė eilėraštukus bei sukurtais kolektyviniuais darbais papuošė darželio sienas.

Sniegelis

   Gruodžio 5 d. iškrito daug lipnaus sniego, tai „Drugelių“ gr. Vaikučiai su auklėtoja Rima Kulbačiauskiene nulipdė besmegenių šeimynėlę: mamą, tėtį ir vaiką. Bet džiaugsmas buvo trumpas – po pietų ištirpo sniegelis, tačiau liko jis nuotraukose. Gruodžio 15 d. pasirodė kita besmegenių šeimynėlė, jų buvo net šeši!

Molio kelionė

    Gruodžio 4 d. „Drugelių“ ir „Lapiukų“ gr. vaikai aplankė tautodailininkės Dalios Svilienės studiją, kur susipažino su keramikos subtilybėmis. Tarp rankų paprastas molis virto kūrybiniais vaikų angeliukais. Įkvėpti šventinio džiaugsmo vaikai nuvyko aplankyti ir miesto eglutę.

Žibintų šventė

          Lapkričio 30 d. Velžio lopšelio-darželio vaikučiai su auklėtojomis ir tėveliais užbaigė "Bitučių" grupės vaikučių du mėnesius vykdytą projektą "Margaspalvis rudenėlis". Visi savo pasigamintais žibintais pasišviesdami kelią, padėjo Rudenėliui ieškoti ponios Žiemos. Ponia Žiema kartu su vaikučiais palinkėjo Rudenėliui gero poilsio.

"Pavėsinės teatro" grupė

„Būk mano draugas“ ir „Noriu būti stiprus“

            Lapkričio 7 dieną Velžio lopšelyje - darželyje vaikų grupėje visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Valentina Kaušakienė  vedė diskusiją– pamokėlę  „Būk mano draugas“ (smurto prevencijai). Su vaikučiais buvo kalbama apie draugystę, kas yra draugas, kaip reikia gerbti savo grupės draugus, jų neskriausti. Vaikučiai labai noriai diskutavo apie savo geriausius draugus, kaip reikia vertinti draugystę. Po diskusijos visi piešė rankutes ant spalvoto popieriaus, jas iškirpo ir apsikeitė su grupės draugais, taip išreikšdami savo pagarbą draugui. Vaikučiai buvo mokomi, kad draugą skriausti ir palikti nelaimėje negarbinga, o jei draugas liūdnas, visada reikia su juo pasikalbėti bei ištiesti pagalbos ranką. Buvo smagu matyti vaikų pastangas ir teigiamas emocijas.

 

„Noriu būti stiprus“

Lapkričio 16 dieną Velžio lopšelyje – darželyje  visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Valentina Kaušakienė vedė fizinio aktyvumo pamoką  „Noriu būti stiprus“ „ Pelėdžiukų“, „Drugelių“ bei „ Lapiukų“ grupėms. Tikslas buvo motyvuoti vaikučius judėti, stiprėti, gerai jaustis. Skambant smagiai muzikai, vaikučiai  kartu su savo auklėtojomis atliko įvairius judesius, šuoliukus, įtūpstus, tempimo pratimus. Pamokėlė davė teigiamų emocijų, visi šypsojosi, stengėsi kuo geriau atlikti už savo grupės draugus, o pasibaigus pamokėlei vis klausinėjo, kada susitiksime kitą kartą. Džiūgu buvo matyti, kad vaikai neabejingi judesiui.

 Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Valentina Kaušakienė

·                                                              

 

Nuotaikingas rytas Velžio lopšelyje–darželyje

       ,,Muzikinis išsilavinimas dar niekam gyvenime nepakenkė, net jei žmogus vėliau tapo verslininku ar vairuotoju. Išgyvenimai, kurių suteikia muzika, daro sielą atviresnę viskam - ir grožiui, ir žmonėms, ir santykiams su šeima ar draugais“ – tai pasakė Maestro Mstislavas Rostropovičius. 

   Velžio lopšelyje-darželyje muzikinė veikla organizuojama įvairiomis formomis: muzikos pamokėlės, koncertai, išvykos, projektinė, edukacinė veikla... Šiais mokslo metais vykdomas projektas ,,Pažinkime muzikos kalbą“ skirtas lietuvių liaudies, klasikinės ir roko muzikos pažinimui. 

    Draugo dienos rytą, lietuvių liaudies šokius vaikams pademonstravo buvę darželio ugdytiniai –Velžio gimnazijos vaikų ir jaunimo tautinių šokių grupė ,,Kupolėlė“ (vadovas Jonas Marcinkevičius) ir 1a klasės mokiniai. Nuotaikingi liaudies šokiai vaikų veiduose įžiebė šypsenas ir dovanojo gerą nuotaiką visai dienai. Mažieji klausytojai įdėmiai stebėjo tautiniais rūbais pasipuošusius šokėjus. Vaikams tai buvo puiki galimybė iš arti pamatyti tautinį kostiumą, pajausti liaudies muzikos nuotaikas, pamatyti šokių įvairovę. Daug plojimų mažieji skyrė 1a klasės mokiniams už šokį ir dainas. Po koncertinės programos, džiugiai nusiteikę pirmokai apžiūrėjo savo grupę, kurioje leisdavo laiką lankydami darželį. 

         Dėkoju Velžio gimnazijos mokytojams Jonui Marcinkevičiui ir Ritai Storostienei už bendradarbiavimą, muzikinę programą ir padovanotą puikią nuotaiką.

 

Meninio ugdymo pedagogė metodininkė Danutė Pleskienė

SVEIKINAME VISUS SU DRAUGO DIENA!

Velžio amatų centre

       Nykštukų“ ir „Lapiukų“ grupių vaikučiai su auklėtojomis ir savanorę Aylin iš Turkijos aplankėme Velžio gyventojų bendruomenės Velžio amatų centrą „Liktarna“. Mus pasitiko Virginija Stundžienė, kuri nuoširdžiai papasakojo apie kaimo tradicijas ir surinktus padovanotus velžiečių rankdarbius, paveikslus, knygas. Vaikams patiko megztos lėlės, kurias galėjo apžiūrėti ir jomis pasidžiaugti.

Auklėtojos Laima-Marytė Adomaitienė, 

Dalia Gedgaudienė, Evelina Pšetulskienė

Tolerancijos diena

    Lapkričio mėn. 16 d.minėjome Tarptautinę Tolerancijos dieną. Tolerancijos dienos simbolis – RANKOS. Vaikai, kartu su auklėtojomis, kūrė tolerancijos „delniukų saulę“, apdovanojo savo šiltu, draugišku spinduliu, mokydama kiekvieną tolerancijos, draugiškumo, pagarbos vienas kitam, vaikai nusiteikė būti tolerantiški ne tik per Tolerancijos dieną, bet ir kiekvieną dieną. „Nykštukų“ grupės vaikai visą savaitę piešė, spalvino ir karpė popierines rankeles bei puošė draugystės medį.

 

Auklėtojos

Mažojo Nykštuko 1 -asis gimtadienis

             2017 m. lapkričio 9 d. „Nykštukų“  grupės vaikučiai minėdami 1-ąjį Nykštuko gimtadienį piešė balionus, gamino kepurėles, sveikino jį šokdami ratelyje bei žaisdami. O skanėstais vaišino tėveliai bei gardžiu meduoliu pradžiugino Karolio tėvelis Svajūnas Simaška.

Laikas knygelėms

Spalis – tai bibliotekų mėnuo. Mūsų darželio „Drugelių“ grupės vaikučiai kartu su auklėtojomis Rima Kulbačiauskiene ir Dalia Gedgaudiene aplankė Velžio k. biblioteką, kur Birutė Kronienė supažindino su tautinių kostiumų ornamentikos elementų įvairove ir išskirtinumu, mūsų ainių tautinių audinių raštais, spalvomis. Įgytas žinias vaikai perteikė respublikiniame meniniame – kūrybiniame konkurse „Iš močiutės skrynios“, kurdami tautinę juostą su liaudies ornamentais. 

Vakaras be automobilio

2017 m. rugsėjo 22 d., minint dieną be automobilio, Velžio lopšelio–darželio Judėjimo grupė ,,Sportuokime kartu” kvietė visą bendruomenę prisijungti prie akcijos ,,Vakaras be automobilio“.

Vaikučiai, jų tėveliai, darželio darbuotojai, Velžio kaimo bendruomenės ,,Naujasis Velžys“ nariai važiavo dviratukais apie dvylika kilometrų maršrutu Velžys – Staniūnai – Velžys. Į išvyką išlydėdama Panevėžio VKP Kelių policijos tarnybos veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Danguolė Urbonienė priminė vaikučiams ir jų tėveliams važiavimo dviratukais taisykles. Tėveliai diskutavo, kad minti pedalus vienam ne visada atsiranda noro, o drauge, kolonoje, kur važiuoja apie 60 žmonių, tikras malonumas. Jauniausiai žygio dalyvei tik du metukai. Visiems džiugių emocijų suteikė Meškiuko ir Liūtuko kolonos sutikimas ties Staniūnų kaimu ir padėjimas persikelti į kitą gatvės pusę. Už įveiktus kilometrus kaimo bendruomenės pirmininkė Birutė Kronienė apdovanojo dalyvius atšvaitais ir saldainiais. Nuovargį įveikė geros emocijos bei supratimas, kad vakarus galima praleisti ir aktyviai judant. 

Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektas ,,Aš ir mano Jausmiukai"

2017 m. balandžio–birželio mėnesiais Panevėžio r. Velžio lopšelyje-darželyje buvo vykdomas visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektas ,,Aš ir mano Jausmiukai“. Vaikų ir bendruomenės sveikatos saugojimas ir stiprinimas yra viena iš įstaigos prioritetinių sričių. Šiuo projektu siekėme sudaryti vaiko psichinei sveikatai palankią emocinę aplinką bei šviesti bendruomenę vaikų psichinės sveikatos saugojimo ir stiprinimo klausimais. Projekto vykdytojai: Renata Lukoševičienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, Pranė Adakauskienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė, Daiva Ignatavičienė, auklėtoja metodininkė, Jurgita Kairienė, auklėtojos padėjėja, Evelina Pšetulskienė, auklėtoja, Reda Revotė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė organizavo veiklas vaikams ir bendruomenės nariams.

Balandžio mėnuo buvo skirtas bendruomenės narių švietimui vaikų psichinės sveikatos stiprinimo klausimais. Bendradarbiaujant su Panevėžio rajono pedagogine psichologine tarnyba buvo organizuota Psichologo diena ,,Vaiko pozityvaus elgesio skatinimas“. Tėveliai ir darbuotojai turėjo galimybę pasikonsultuoti su psichologėmis Meile Girdeniene ir Liudmila Nikolajeva, pagilinti turimas žinias apie vaikų pozityvaus elgesio skatinimą, konstruktyvius konfliktų sprendimų būdus. Metodinio susitikimo Panevėžio ,,Šviesos“ specialiojo ugdymo centre metu centro darbuotojai supažindino su skyriaus veikla, relaksacijos įrenginiais, sensorinėmis priemonėmis, jų panaudojimu ugdymo procese bei tarpinstitucinio bendradarbiavimo galimybėmis.

Gegužės mėnesį organizuotų dailės, muzikos ir judesio terapijos užsiėmimų ,,Mano Jausmiukai“ metu vaikai vizualiniu būdu stengėsi išreikšti jausmus, kylančias emocijas. Vaikai piešė, klausėsi atpalaiduojančios ir stimuliuojančios įvairius potyrius muzikos, mokėsi vieni iš kitų, būnant visiems kartu.

Atsipalaidavimo užsiėmimų ,,Draugauju su Jausmiukais“ metu vaikai mokėsi pažinti, įvardyti ir ,,susidraugauti“ su savo jausmais. Jausmų pažinimas padeda vaikams įveikti kasdienius sunkumus. Dar vaikystėje įgyti gebėjimai pažinti jausmus padės vaikams lengviau susidoroti su iškilusiais sunkumais. Juk labai svarbu suprasti, kad visi jausmai yra ,,geri“, tik reikia mokėti juos tinkamai išreikšti. Jei mes vaikams parodysime, kad jie gali rinktis, kaip nori jaustis, jie jausis laisvesni ir saugesni.

Bendradarbiaujant su Panevėžio r. Dembavos lopšeliu-darželiu ,,Smalsutis“ buvo suorganizuota ,,Mano ir mano draugo Jausmiukų“ diena. Vaikai gamino dažus, eksperimentavo spalvomis, tapė įvairia technika po vieną ir grupelėmis. Kūrybinio proceso metu mažieji dailininkai išgyveno džiugias emocijas kurdami ir būdami kartu.

Birželio mėnesį bendradarbiaujant įstaigos bendruomenei įrengtos lauko erdvės: ..Lauko galerija“, ,,Kvapnusis takelis“.

Labai džiaugiamės aktyviu mūsų bendruomenės narių dalyvavimu ir norime padėkoti visiems, padėjusiems, organizuoti projekto veiklas.

 

 

 

                         Projekto koordinatorė Renata Lukoševičienė

Dėkojame ugdytinių tėveliams, esamiems ir buvusiems įstaigos bendruomenės nariams, kurie skyrė 2% dydžio pajamų mokesčio paramą mūsų lopšeliui-darželiui